Forum Apteka Batorego Ząbki Strona Główna Apteka Batorego Ząbki
Forum Apteki Batorego w Ząbkach (100m od granic Warszawy)

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szczelina odbytu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apteka Batorego Ząbki Strona Główna -> Pytania o leki...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anna
Gość

PostWysłany: Pon Gru 27, 2010 6:58 pm    Temat postu: szczelina odbytu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, od prawie roku zmagam się ze szczeliną odbytu (przewlekłą, w jednym miejscu) wywołaną przypuszczalnie zespołem jelita nadwrażliwego (tak stwierdził lekarz); wskutek tej przypadłości i częstych wypróżnień śluzówka została naruszona. Dodatkowym problemem jest zwężenie odbytu, dlatego po konsultacji z lekarzem chirurgiem - proktologiem stosuję dilatator. Używałam dotychczasowo jedynie czopków Proctis-M, ale pomogło na bardzo krótko:(, a ostatnio przestraszyłam się, ponieważ zaleceniem lekarza było zastosowanie dilitiazemu (miejscowo), który to lek ma działanie zupełnie inne - moja hipochondryczna natura:) powstrzymała mnie jednak przed stosowaniem maści. A ponieważ moi znajomi leczą się skutecznie lekami homeopatycznymi, namówili mnie na wypróbowanie jednego ze środków, tylko właśnie: którego? Rozmawiałam z p.farmaceutką, doradziła heel paeonia w tabletkach. Na stronie specyfików odnalazłam jeszcze inne preparaty, m. in. w kroplach. Bardzo serdecznie proszę o słowo i pomoc w w/w wstydliwej i bolesnej zarazem sprawie. Będę wdzięczna. Anna.
Powrót do góry
Barbara Napiórkowska
Administrator strony

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Aniu,
proszę wykazać trochę zaufania do lekarza leczącego.
W przewlekłej szczelinie odbytu, z dużym powodzeniem stosowany jest diltiazem a także nitrendypina.
Leki te mają zastosowanie głównie w terapii chorób układu krążenia, to prawda.
Wykazują one jednak działanie obniżające ciśnienie w kanale odbytu poprzez rozkurcz mięśnia zwieracza.
Po podaniu doustnym leki te będą rozszerzać naczynia krwionośne, obniżać ciśnienie, powodować zaburzenia czucia, bóle głowy. Aby uniknąć działania ogólnego tych leków, w szczelinie odbytu stosuje się je miejscowo.
Badania kliniczne udowodniły wysoką skuteczność tych maści.
Maści te powinny być stosowane przez osiem tygodni.
Maść z diltiazemem stosuje się na skórę odbytu, na obwódkę około centymetra. Nie należy zakładać jej do kanału odbytnicy, bo wtedy może ulec wchłonięciu i działać ogólnoustrojowo, a tego właśnie chcieliśmy uniknąć.
Ważne jest też właściwe dawkowanie maści.
W przypadku diltiazemu należy podawać około 8 mg substancji czynnej dwa razy dziennie.
Przeważnie maść ta jest 2%. Należałoby więc aplikować jej 400 mg (0,4 g). Jest to ilość wielkości ziarnka grochu.
Maść należy aplikować w rękawiczkach, aby uniknąć wchłaniania ze skóry rąk.
Na rynku europejskim jest 2% krem z diltiazemem Anoheal.

Innym aspektem są przetoki będące skutkiem, powikłaniem występowania podskórnych złogów wapnia. Diltiazem wykazuje dobry efekt terapeutyczny w leczeniu wapnicy w przebiegu twardziny układowej i zapalenia skórno-mięśniowego. Jego działanie zmniejszające wapnicę zostało zaobserwowane u pacjentów leczonych tym preparatem z powodu nadciśnienia tętniczego.

Jeśli chodzi o leczenie homeopatyczne może Pani zażywać krople "Paeonia complexe 104" firmy Lehning.
Najlepiej jednak byłoby udać się do lekarza homeopaty.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anett

PostWysłany: Wto Cze 12, 2012 5:11 pm    Temat postu: szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

witam,czym leczyc przewlekla bardzo zaawansowana szczeline..Pomocy
Powrót do góry
Barbara Napiórkowska
Administrator strony

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani,
leczeniem tej przykrej przypadłości musi się zająć lekarz specjalista.
Niestety tu nie ma domowych sposobów na leczenie.

Szczelina odbytu
Szczelina odbytu jest to linijny ubytek błony śluzowej odbytu, określany także jako podłużne owrzodzenie. Powstaje w wyniku pęknięcia lub rozerwania błony śluzowej kanału odbytu.
Długość szczeliny wynosi zwykle około 1,5 cm.
Szczelina odbytu jest jedną z najczęściej występujących łagodnych chorób odbytu i jest chorobą dość powszechną.
Objawy
Główne jej objawy to krwawienia oraz silne dolegliwości bólowe związane z wypróżnieniem lub pojawiające się po defekacji i mogące utrzymywać się nawet do kilku godzin. Wśród innych objawów wymienić można skłonność do zaparć, obecność wydzieliny, zmiany maceracyjne okolicy odbytu. U części chorych występują zaburzenia trzymania gazów i płynnego stolca.
Szczelina odbytu występuje w postaci ostrej lub przewlekłej.
Szczelinie ostrej towarzyszą wymienione już objawy, ponadto stwierdza się zwiększone napięcie mięśnia zwieracza wewnętrznego.
W szczelinach przewlekłych dolegliwości bólowe nie są tak silne lub nie występują wcale. Najczęściej utrzymuje się niewielkie krwawienie związane z wypróżnieniami oraz nieco wzmożone napięcie mięśnia zwieracza.
Przyczyny powstawania
W etiologii powstawania szczeliny tradycyjnie najczęściej wymienia się uraz spowodowany twardymi masami kałowymi, które doprowadzają do uszkodzenia błony śluzowej kanału odbytu. Inne czynniki mogące wywołać takie uszkodzenie to: biegunki, zakażenie gruczołów odbytowych, nadmierne parcie, uraz porodowy, wprowadzenie ciała obcego do odbytu oraz, rzadko, badania endoskopowe – anoskopia, rektoskopia, kolonoskopia oraz zabiegi operacyjne okolic odbytu. Do powstania urazu w kanale odbytu może doprowadzić także prawidłowo uformowany stolec przy zwiększonej częstotliwości wypróżnień.

Obecnie przyjmuje się, że najważniejszą przyczyną powstawania szczelin są zaburzenia ukrwienia okolicy odbytu.
U chorych ze szczeliną odbytu stwierdzono, że przepływ krwi w miejscu powstania szczeliny jest znacząco niższy w porównaniu do grupy kontrolnej.
Występuje paradoksalna reakcja skurczowa zwieraczy podczas parcia i nieprawidłowe, zbyt wysokie ciśnienie w kanale odbytu co doprowadza do zaburzeń ukrwienia błony śluzowej, a w efekcie prowadzi do powstawania owrzodzeń.
Leczenie
Współczesne leczenie szczeliny odbytu polega na zmniejszeniu napięcia zwieracza wewnętrznego odbytu.
Zasadniczym leczeniem szczelin odbytu jest leczenie zachowawcze.
Polega ono na zastosowaniu leków zmniejszających napięcie zwieracza oraz leków przeciwzapalnych.
Ważnym elementem leczenia jest regulacja wypróżnień. Należy stosować dietę bogatoresztkową czyli jeść dużo warzyw, przetworów z pełnoziarnistych zbóż oraz pić 3 litry wody dziennie.
W razie potrzeby należy stosować preparaty rozluźniające, zmiękczające masy kałowe.
Pomocne też będą nasiadówki w wodzie o temp. Około 40°C.
Niepowodzenie leczenia zachowawczego, nawrót szczeliny oraz szczeliny przewlekłe stanowią wskazania do leczenia operacyjnego.
pama22

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie tego szukałam, dzieki

Kajmera

PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 6:14 pm    Temat postu: opuchlizna po barronie Odpowiedz z cytatem

witajce,
bardzo prosze o odpowedz osobe znającą sie w tym temacie:/ tydzien temu miałam gumkowanie metoda barrona, 1 gumeczka na guzek , guzek byl malutki- 1 stopnia. Założyłam gumeczke żeby sie tego jak najszybciej pozbyc wiadomo zeby nie dopuscic do sytuacji ze nagle mam 2 czy 3 stopnia guzki. Podczas badania okazalo sie ze mam szczeline odbytu to w sumie ona mnie bolała a nie tak jak wczesniej przypuszczalam ze hemorody. dostalam recepte na masc robiona w aptece, 3 rodzaje lekow przeciwbolowych odeslano mnie do domu. dzisiaj czyli po tygodnu od barrona zaczelam odczuwac mocny bol w pupie, dodatkowo cos mi tam napuchlo po prawej strone, wczesniej tego ne było, jakby wyszło mi coś na werzch a przeciez gumeczka jest wewnatrz:/ rano normalne sie załatwiałam, jednak w ciągu dnia cos mi tam jakby wyszło:/ jestem przerażona ta opuchlizna, lekarz mowil ze moze mnie cos bolec, ze moze byc krwawienie ale nie mowil ze cos mi tam na werzch moze wyjsc:/ bardzo prosze o jakis komentarz co sie dzieje?tak ma byc?tak se dzeje po metodzie barrona??
Powrót do góry
superman7

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara Napiórkowska napisał:
Szanowna Pani,
leczeniem tej przykrej przypadłości musi się zająć lekarz specjalista.
Niestety tu nie ma domowych sposobów na leczenie.

Szczelina odbytu
Szczelina odbytu jest to linijny ubytek błony śluzowej odbytu, określany także jako podłużne owrzodzenie. Powstaje w wyniku pęknięcia lub rozerwania błony śluzowej kanału odbytu.
Długość szczeliny wynosi zwykle około 1,5 cm.
Szczelina odbytu jest jedną z najczęściej występujących łagodnych chorób odbytu i jest chorobą dość powszechną.
Objawy
Główne jej objawy to krwawienia oraz silne dolegliwości bólowe związane z wypróżnieniem lub pojawiające się po defekacji i mogące utrzymywać się nawet do kilku godzin. Wśród innych objawów wymienić można skłonność do zaparć, obecność wydzieliny, zmiany maceracyjne okolicy odbytu. U części chorych występują zaburzenia trzymania gazów i płynnego stolca.
Szczelina odbytu występuje w postaci ostrej lub przewlekłej.
Szczelinie ostrej towarzyszą wymienione już objawy, ponadto stwierdza się zwiększone napięcie mięśnia zwieracza wewnętrznego.
W szczelinach przewlekłych dolegliwości bólowe nie są tak silne lub nie występują wcale. Najczęściej utrzymuje się niewielkie krwawienie związane z wypróżnieniami oraz nieco wzmożone napięcie mięśnia zwieracza.
Przyczyny powstawania
W etiologii powstawania szczeliny tradycyjnie najczęściej wymienia się uraz spowodowany twardymi masami kałowymi, które doprowadzają do uszkodzenia błony śluzowej kanału odbytu. Inne czynniki mogące wywołać takie uszkodzenie to: biegunki, zakażenie gruczołów odbytowych, nadmierne parcie, uraz porodowy, wprowadzenie ciała obcego do odbytu oraz, rzadko, badania endoskopowe – anoskopia, rektoskopia, kolonoskopia oraz zabiegi operacyjne okolic odbytu. Do powstania urazu w kanale odbytu może doprowadzić także prawidłowo uformowany stolec przy zwiększonej częstotliwości wypróżnień.

Obecnie przyjmuje się, że najważniejszą przyczyną powstawania szczelin są zaburzenia ukrwienia okolicy odbytu.
U chorych ze szczeliną odbytu stwierdzono, że przepływ krwi w miejscu powstania szczeliny jest znacząco niższy w porównaniu do grupy kontrolnej.
Występuje paradoksalna reakcja skurczowa zwieraczy podczas parcia i nieprawidłowe, zbyt wysokie ciśnienie w kanale odbytu co doprowadza do zaburzeń ukrwienia błony śluzowej, a w efekcie prowadzi do powstawania owrzodzeń.
Leczenie
Współczesne leczenie szczeliny odbytu polega na zmniejszeniu napięcia zwieracza wewnętrznego odbytu.
Zasadniczym leczeniem szczelin odbytu jest leczenie zachowawcze.
Polega ono na zastosowaniu leków zmniejszających napięcie zwieracza oraz leków przeciwzapalnych.
Ważnym elementem leczenia jest regulacja wypróżnień. Należy stosować dietę bogatoresztkową czyli jeść dużo warzyw, przetworów z pełnoziarnistych zbóż oraz pić 3 litry wody dziennie.
W razie potrzeby należy stosować preparaty rozluźniające, zmiękczające masy kałowe.
Pomocne też będą nasiadówki w wodzie o temp. Około 40°C.
Niepowodzenie leczenia zachowawczego, nawrót szczeliny oraz szczeliny przewlekłe stanowią wskazania do leczenia operacyjnego.

tak ma byc?
http://www.pass4sure.org/Juniper/JN0-360.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Amridge_University
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apteka Batorego Ząbki Strona Główna -> Pytania o leki... Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: